Powiarowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myszkowie

O nasKontakt

W dniach 20.08.2018-24.08.20178r. w ramach Projektu “Nowy start” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 dla Osi Priorytetowej IX Włączenie społeczne, Działanie 9.1 Aktywna integracja, Poddziałanie 9.1.6 Programy aktywnej integracji osób i grup zagrożonych wykluczeniem społecznym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myszkowie zorganizowane zostało seminarium wyjazdowe dla uczestników projektu, dzięki któremu mieli oni możliwość rozwoju kompetencji społecznych, wypoczynku oraz skorzystania z nadmorskich atrakcji. Cała grupa zakwaterowana została w ośrodku Wiking w Jantarze.

Celem seminarium wyjazdowego dla uczestników projektu „Nowy start” było rozwijanie oraz trenowanie swoich umiejętności w zakresie kompetencji społecznych, a także zapewnienie możliwości wypoczynku. W trakcie wyjazdu uczestnicy seminarium chętnie korzystali zarówno z możliwości trenowania swoich umiejętności, atrakcji zapewnionych przez organizatora, jak i z czasu wolnego.

W dniach 20.08.2018-24.08.2018r. zorganizowano trening kompetencji społecznych dla uczestniczek projektu ''Nowy start''. W zajęciach wzięły udział 4 kobiety biorące udział w projekcie.

Program obejmował zajęcia tematyczne związane z szeroko zakrojonymi kompetencjami społecznymi, a w szczególności z radzeniem sobie ze stresem, komunikacją interpersonalną, komunikowaniem potrzeb oraz osiąganiem celu i planowaniem.

Uczestniczki biorące udział w projekcie były zainteresowane tematyką seminarium. Chętnie integrowały wiedzę i umiejętności zdobyte na seminarium, z tymi które otrzymały w poprzednich etapach projektu, dzieląc się swoimi doświadczeniami.

Celem treningu kompetencji społecznych było nabycie umiejętności efektywnego budowania oraz utrzymywania sieci wsparcia, które jest jednym z filarów interwencji w sytuacjach kryzysowych. Celem seminarium było uzyskanie lepszego wglądu w siebie, pobudzenie do refleksji oraz nabycie nowych umiejętności komunikacyjnych. Z deklaracji uczestniczek projektu wynika, iż seminarium spełniło ich oczekiwania i pozwoliło na rozwój posiadanych kompetencji społecznych.

Ponadto uczestnicy mieli zagospodarowany również czas wolny. Zorganizowane wycieczki, odbyły się w miejsca takie jak Długi Targ w Gdańsku, Molo w Sopocie oraz ulica Bohaterów Monte Cassino – popularny „Monciak”. Sama lokalizacja ośrodka pozwalała na codzienne wizyty na plaży, z których uczestnicy projektu chętnie korzystali. Uczestnicy projektu mieli okazję zapoznać się z niezwykłą architekturą gdańskiej starówki, zobaczyć sławną fontannę Neptuna czy też pójść na spacer brzegiem Motławy. Kolejną docenioną przez uczestników projektu atrakcją wyjazdu był spacer ulicą Bohaterów Monte Cassino – reprezentacyjną ulicą Sopotu, która łączy al. Niepodległości z pl. Zdrojowym, a następnie prowadzi wprost do wejścia na Sopockie Molo. „Monciak” jest ulicą, przy której znajdują się atrakcje turystyczne, takie jak „Krzywy domek”, latarnia morska Sopot, a także liczne restauracje i kawiarnie. Naturalną kontynuacją zwiedzania była wizyta na Molo w Sopocie im. Jana Pawła II, które jest najdłuższym molo nad Morzem Bałtyckim i mierzy aż 511,5m.

Z deklaracji uczestników wyjazdu wynika, że był to czas spędzony bardzo przyjemnie i z cała pewnością pozostawi po sobie miłe wspomnienia i nowe znajomości.


 

 

  bip  

 

   pfron  

 

 

 

   efs

                  E F S

 

         

       Powiat Myszkowski

 

 


 

            Mapa dojazdu

powered by Arisco