Powiarowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myszkowie

O nasKontakt
DSC_0785

 

W dniu 25.05.2016 r. po raz czwarty na terenie rekreacyjnym „Podlas” w Myszkowie odbył się piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka i Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Zorganizował go Organizator rodzinnej pieczy zastępczej - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myszkowie w ramach projektu
„W poszukiwaniu siebie” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego
z Europejskiego Funduszu Społecznego; oś priorytetowa IX Włączenie społeczne, Działanie 9.1 Aktywna integracja Poddziałanie 9.1.6 Programy aktywnej integracji osób i grup zagrożonych wykluczeniem społecznym.

W pikniku uczestniczyły rodziny zastępcze wraz z dziećmi, kadra i wychowankowie Rodzinnego Domu Dziecka w Myszkowie, Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Żarkach Letnisko oraz Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Górze Włodowskiej, a także przedstawiciele władz naszego miasta i powiatu.

Przewodniczący Rady Powiatu w Myszkowie Andrzej Jastrzębski podziękował rodzicom i opiekunom za poświęcenie i zaangażowanie w wychowanie i opiekę nad małoletnimi.

Dla uczestników imprezy zorganizowano wiele ciekawych atrakcji, między innymi:
  • przedstawienia i występy dzieci z placówek, Zespołu Tańca Estradowego ,,Pokusa” i Miejskiego Domu Kultury w Myszkowie;

  • pokaz Powiatowej Straży Pożarnej i Policji;

  • kule wodne;

  • malowanie twarzy;

  • zabawy organizowane przez animatorów;

  • dmuchane zamki.

W trakcie pikniku dzieci odwiedził Sznupek – maskotka Policji, oraz Kubuś Puchatek z którymi nasi milusińscy chętnie robili pamiątkowe zdjęcia.

Udział dzieci we wszystkich konkursach został nagrodzony upominkami.

W kąciku gastronomicznym goście mogli skosztować domowego ciasta upieczonego przez pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, pysznej kiełbaski z grilla, a także grochówki oraz żurku. 

 

 

 

EFS.jpg

 

 

  bip  

 

   pfron  

 

 

 

   efs

                  E F S

 

         

       Powiat Myszkowski

 

 


 

            Mapa dojazdu

powered by Arisco