
W ramach projektu ,,Wiem więcej i mogę więcej’’ zgodnie z Priorytetem VII Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, w terminie: od 12.07.2010r. do 23.07.2010r. w Ośrodku Kształcenia Zawodowego w Żarkach zrealizowany został kurs ,,Kosmetyczka z elementami wizażu’’, w którym uczestniczyło czterech usamodzielnianych wychowanków – osób uczących się z rodzin zastępczych oraz placówek opiekuńczo – wychowawczych, korzystających ze wsparcia Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Myszkowie.
Czas trwania szkolenia obejmował 60 godzin, w tym zajęcia teoretyczne 13 godzin oraz zajęcia praktyczne 47 godzin. Wszystkim uczestnikom zapewniono materiały dydaktyczne, środki i sprzęt wykorzystywane podczas zajęć.
Kurs zakończony został egzaminem teoretyczno - praktycznym, sprawdzającym zdobytą przez uczestników wiedzę i umiejętności podczas dwutygodniowego szkolenia. Wszyscy uczestnicy zakończyli kurs z wynikiem pozytywnym.
Wszyscy uczestnicy otrzymali zaświadczenie ukończenia kursu (Zaświadczenie MEN o ukończeniu kursu zgodnie z załącznikiem nr 1 do rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006 r. w sprawie uzyskania i uzupełnienia przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych, Dz. U. Nr 31, poz. 216).
Szkolenie miało na celu podniesienie kwalifikacji zawodowych uczestników oraz zdobycie przez młodych ludzi umiejętności teoretycznych i praktycznych ułatwiających poruszanie sie na rynku pracy.